Co to jest inteligentny wzmacniacz słuchu?

0 komentów

Kiedy po wykonaniu badania słuchu masz już pewność, że uszkodzenie tego narządu jest na tyle poważne, iż koniecznością stanie się wspomaganie zmysłu słuchu, zaczynasz się zastanawiać, jak będzie wyglądało życie z urządzeniem, dzięki któremu poczujesz się znów pewnie.

Specjalista, u którego zasięgasz porady, z pewnością pomoże Ci dobrać odpowiednie urządzenie, które spełni Twoje oczekiwania, będzie dobrej jakości oraz przede wszystkim będzie odpowiednie dla Twojego rodzaju schorzenia oraz jego zakresu.

Najczęściej używanymi urządzeniami, poprawiającymi jakość słyszenia, są aparaty słuchowe, ostatnio mamy okazję obserwować pojawienie się na rynku, wydających się atrakcyjnymi odpowiednikami, wzmacniaczy słuchu.

O ile aparaty słuchowe posiadają szeroki wachlarz ustawień i parametrów, które są ułatwieniem dla korzystającego pacjenta, mogącego zredukować niepotrzebne, hałaśliwe dźwięki i szumy, są również kosztowne i widoczne, co może stanowić dużą barierę dla wielu potencjalnych użytkowników.

Nowością są inteligentne wzmacniacze słuchu, które mają już możliwość wyciszenia odgłosów niepożądanych, a wzmocnienia dźwięku głosu. Inteligentny wzmacniacz dźwięku potrafi dostarczyć sygnał, który nie brzmi metalicznie, czy też w jakiś sposób zniekształcony. Dużą zaletą urządzenia jest jego mały rozmiar, pozostaje dyskretnie niezauważalny przez rozmówców, a Twoja pewność siebie w rozmowie, powraca.

Inteligentny wzmacniacz słuchu posiada pokrętło, dzięki któremu można sterować stopniem głośności słyszanego dźwięku. Wzmacniacze dźwięku działają na zasadzie, iż mikrofon odbiera dźwięki z otoczenia, a mikrochip umieszczony w urządzeniu analizuje sygnały i określa, które dźwięki powinny zostać wyciszone, a które natomiast podgłośnione. Dzięki głośnikowi, impuls dociera do ucha wewnętrznego, które odbiera go jako impuls elektryczny i przesyła do mózgu. Mózg odczytuje impuls elektryczny jako dźwięk.

Wzmacniacz słuchu z ładowarką jest sprzedawany zazwyczaj w zestawie, by mieć pewność niezawodności, gdy go potrzebujesz.

Jeśli więc zauważyłeś, że wraz z mijającym czasem, Twój słuch jest słabszej jakości, jeśli gorzej słyszysz jednostronnie, lub masz problem ze zrozumieniem współrozmówcy, nie zwlekaj i zasięgnij porady lekarza, który z pewnością dzięki przeprowadzonym badaniom, zaleci odpowiedni sposób, aby nie odczuwać dyskomfortu niedosłuchu na co dzień. W obecnych czasach masz dużą możliwość leczenia słuchu i korzystania z urządzeń wspomagających słyszenie. Wzmacniacze słuchu są jednymi z nich. Nie warto więc tracić czas i ograniczać kontakty z rodziną i przyjaciółmi, ale zdecydować się na odpowiednie rozwiązanie problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *