Jakie preparaty na poprawę słuchu wybrać?

0 komentów

W aptekach i sklepach ze zdrową żywnością możemy odnaleźć całą masę suplementów, które mają za zadanie poprawić pracę i wspomóc prawidłowe funkcjonowanie rozmaitych organów jak wątroba, serce czy nerki. Często interesuje nas też temat dotyczący wzroku i dbania o nasze oczy, ale bardzo rzadko swą uwagę skupiamy na równie ważnym zmyśle – słuchu. Już od 30. roku życia nasza zdolność słyszenia ulega pogorszeniu, co związane jest z procesami starzenia się organizmu. Jest to naturalny proces i jego przebieg ma charakter indywidualny, a także uzależniony jest od wielu czynników – między innymi od tego, jak dbamy o nasz słuch. Jeśli zauważymy, że słyszymy gorzej nie powinniśmy zwlekać – warto udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania. Dobrym rozwiązaniem będzie też włączenie do swej diety odpowiednich składników, które pomogą nam poprawić słuch i przeciwdziałać procesowi jego powolnej utraty.

Czy istnieją tabletki na poprawę słuchu?

Tabletki to obecnie najwygodniejsza i najbardziej powszechna forma suplementacji. Wiele osób nie wie jakie tabletki na słuch warto wybrać i na co powinniśmy zwrócić uwagę. Obecnie na rynku można odnaleźć skuteczne preparaty: począwszy od leków, poprzez suplementy i na ziołach kończąc. Dobry lek na poprawę słuchu będzie zawierać bogaty skład witamin i minerałów, które pomogą uzupełnić niedobory i pozytywnie wpłyną na pracę przewodów słuchowych. W składzie warto szczególnie poszukać witaminy A, C, E oraz magnezu. Ważne jest również dostarczenie odpowiedniej dawki nienasyconych kwasów tłuszczowych, które przeciwdziałają rożnego rodzaju uszkodzeniom. Na rynku można znaleźć m. in. preparaty takie jak: Acustivum, Bilobil , Memobon czy Ginkofar. W ich składzie odnaleźć można również zioła na poprawę słuchu – najważniejszym z nich będzie jednak miłorząb japoński (ginko biloba).

Ginko biloba – siła płynąca z natury

Ta magiczna roślina o mylącej nazwie (bo tak naprawdę miłorząb japoński pochodzi z Chin) dzięki swoim licznym właściwościom ma bardzo wiele zastosowań w medycynie. W przypadku słuchu zażywanie ekstraktu z miłorzębu japońskiego poprawia krążenie, a tym samym ukrwienie wewnętrznej części ucha, co pomaga w redukcji szumów usznych a także czasami występujących zawrotów głowy. Dodatkowo miłorząb japoński wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu pomoże nam opóźnić naturalne procesy starzenia, a tym samym spowolnić proces utraty słuchu. Sięgajmy więc po preparaty, które będą zawierać solidną dawkę tego składnika.

Aby móc cieszyć się dobrym słuchem przez długie lata warto jest zadbać o swoje uszy – oprócz suplementacji pamiętajmy również o higienie i właściwej pielęgnacji, a także czasem dajmy uszom odpocząć w ciszy i z dala od miejskiego zgiełku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *