Kategoria: Przyczyny

Jakie są przyczyny pogorszenia słuchu?

Utrata słuchu, potocznie określana również, jako głuchota, bez względu na to czy jest nagła, czy stopniowa, powinna skłonić do wizyty u lekarza. Niektóre problemy ze słuchem mogą być bowiem sygnałem, że w organizmie dzieje się coś niedobrego, bo rozwijają się w nim poważne schorzenia, jak np. stwardnienie rozsiane, czy nowotwór.

czytaj dalej »
Przyczyny

Jak poprawić słuch i o niego dbać?

Dobry słuch musi nam wystarczyć na całe życie. Dlatego trzeba wiedzieć jak o niego dbać, aby był sprawny przez długie lata. Jeśli zaczynamy mieć wrażenie, że zaczynamy słabiej słyszeć, koniecznie musimy zadbać o to, aby poprawić słuch. Jak to zrobić? Tutaj dajemy kilka przydatnych wskazówek. Jak dbać o słuch?

czytaj dalej »
Informacje ogólne Przyczyny

Uszkodzenie słuchu – jak sobie z nim poradzić?

Stopniowe pogarszanie się słuchu jest jak najbardziej procesem naturalnym. Na ogół oczywiście związany jest on ze starzeniem się całego organizmu. Niemniej jednak nagła utrata słuchu nie jest rzeczą normalną. Może być ona spowodowana przez różne czynniki. Zaliczyć można do nich chociażby zbyt duży poziom hałasu. Ludzkie ucho jest w stanie wytrzymać tylko pewien poziom decybeli. Przy zbyt […]

czytaj dalej »
Leczenie Objawy Przyczyny